Достапни линкови

Животот во Мариупол под опсада, без вода, струја и храна


Животот во Мариупол под опсада, без вода, струја и храна
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Нема струја, нема вода, храна се помалку. Такви се условите во градот Мариупол во Украина. Жителите се очајни, а некои почнаа и да ги ограбуваат продавниците. Евакуацијата оди тешко.

Категории

XS
SM
MD
LG