Достапни линкови

Како Русија ги манипулира своите граѓани за војната во Украина


Како Русија ги манипулира своите граѓани за војната во Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Русија изврши инвазија врз Украина, стрела и врз цивилни цели и наидува на осуда во светот, но луѓето во Русија немаат вистинска слика за она што се случува. Спомнувањето на војна или инвазија, наместо „специјална операција“, во Русија е кривично дело

Категории

XS
SM
MD
LG