Достапни линкови

„Сакам да танцувам во холивудски филм“


„Сакам да танцувам во холивудски филм“
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:03 0:00

Тринаесетгодишниот Анди Исмаили од Гостивар вели дека се чувствува целосно свој кога танцува. Страста за танцот му донела бројни медали од домашни и меѓународни натпревари, од кои две светски злата. Тој е дел од студиото за модерен танц „I dance“

Категории

XS
SM
MD
LG