Достапни линкови

Со талент и макотрпен труд до прв ранг


Со талент и макотрпен труд до прв ранг
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Пред две години, на тогашна 16 годишна возраст, Арда Мустафаоглу како еден од најнаградуваните млади пијанисти, испрати порака до младите да се посветуваат кон она што го сакаат. Годинава го покажа тоа на дело и оствари еден од своите најголеми сонови - да биде примен и прворангиран на Факултетот за музика и театар на Универзитетот во Хамбург. Што сега ќе порача тој?

Категории

XS
SM
MD
LG