Достапни линкови

Со кубански танц на улица до интернет слава


Со кубански танц на улица до интернет слава
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Нивната сцена? Улиците на Хавана. Каде го прикажуваат талентот? Инстаграм и Фејсбук. Со помош на социјалните медиуми, екипа на млади Кубанци беше забележана и од неколку светски ѕвезди, благодарение на нивната впечатлива кореографија како микс на хип хоп, регетон и салса.

Категории

XS
SM
MD
LG