Достапни линкови

Руската мечка е ранета со македонскиот влез во НАТО


Руската мечка е ранета со македонскиот влез во НАТО
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Иако според аналитичарите македонскиот прием во НАТО е голема геостратешка победа на Западот над Русија, сепак Москва е сега како ранета мечка, а народната мудрост вели дека од мечка е поопасна само ранета мечка.

Категории

XS
SM
MD
LG