Достапни линкови

Последните жители на Ирпин во урнатини и меѓу телата на загинатите


Последните жители на Ирпин во урнатини и меѓу телата на загинатите
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

Илјадници луѓе го напуштија градот Ирпин во близина на Киев поради постојаните руски напади. РСЕ разговараше со некои од луѓето кои останаа во градот без струја и гас, а на улиците има трупови кои допрва треба да бидат тргнати. Снимено од Серхи Нужненко од украинскиот сервис на РСЕ на 11-12 март.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: На гледачите може да им биде вознемирувачка содржината на ова видео

Категории

XS
SM
MD
LG