Достапни линкови

Не бегаме од Фејсбук, бегаме од говор на омраза и малограѓанштина


Не бегаме од Фејсбук, бегаме од говор на омраза и малограѓанштина
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:32 0:00

Фејсбук беше „наша“ мрежа се додека не дојдоа повозрасните со нападна политика и профили со говор на омраза и не' натераа на егзодус на Инстаграм, Тик Ток..., велат младите кои на оваа тема дебатираа во најновата епизода на Слободоумни на Радио Слободна Европа на македонски јазик...

Категории

XS
SM
MD
LG