Достапни линкови

Млади амбасадори vs стари предрасуди


Млади амбасадори vs стари предрасуди
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:17 0:00

Колку се важни младите амбасадори во креирањето на иднината? Можат ли тие да ги сменат старите предрасуди и навики во име на добрососедството во регионот? На овие прашања во најновата епизода на „Слободоумни“ дебатираат 4 млади од Македонија и соседството.

Категории

XS
SM
MD
LG