Достапни линкови

Москва чека прилика да го „пламне“ Западен Балкан?


Москва чека прилика да го „пламне“ Западен Балкан?
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:50 0:00

Кремљ ќе ја искористи секоја слабост и на ЕУ и на НАТО на Балканот и ќе дејствува „потпалувачки“ за да го зголеми своето антизападно влијание во евроатланстски ориентираните земји од регионот, предупредуваат политичките аналитичари.

Категории

XS
SM
MD
LG