Достапни линкови

Кого Путин ќе „кандидира“ за европските избори?


Кого Путин ќе „кандидира“ за европските избори?
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:47 0:00

Политичките аналитичари предупредуваат дека Москва може да поддржи екстемистички партии на изборите за Европарламентот и на тој начин да создаде проруски блок во ЕУ кој би правел притисок врз Брисел да го омекне неговиот став кон Русија

Категории

XS
SM
MD
LG