Достапни линкови

Кралот Елвис се уште „служи војска и пее“ во Германија


Кралот Елвис се уште „служи војска и пее“ во Германија
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:57 0:00

Илјадници туристи, облечени според модата од 1950-ите, секој 15 август одат во германскиот град Бад Нојхајм на фестивал во чест на некрунисаниот крал на рокенролот Елвис Присли. Легендарниот пејач живеел во Бад Нојхајм додека бил војник во американската база во соседниот град Фридберг.

Категории

XS
SM
MD
LG