Достапни линкови

Шахот внесува надеж во сиромашните кениски квартови


Шахот внесува надеж во сиромашните кениски квартови
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Повеќе од половина од речиси 5 милиони жители на главниот град на Кенија, живеат во сиромашни квартови.Таму многу млади луѓе се заглавени во лавиринтите на дрогата и криминалот. Во едно соседство, се користи шахот како алатка за помош во трансформација на животот на младите.

Категории

XS
SM
MD
LG