Достапни линкови

Повик од дивината: Светски шампионат во имитирање на елени


Повик од дивината: Светски шампионат во имитирање на елени
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

На Светскиот шампионат во имитација на елени, организиран од фондацијата „Роки Маунтин Елк“, натпреварувачите се трудат да произведат звук кој е најблизок до оној што го испуштаат елените. Во некои ситуации, ловците користат звуци на елени, крави и бикови, за да го пронајдат и намамат својот плен.

Категории

XS
SM
MD
LG