Достапни линкови

Лекција по човечност - Израелка донирала бубрег за дете од Палестина


Лекција по човечност - Израелка донирала бубрег за дете од Палестина
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

Израелката Идит Харел Сегал, сеќавајќи се на нејзиниот покоен дедо, преживеан од холокаустот, кој ја учел дека нема поголема должност од тоа да се спаси нечиј живот, донирала бубрег на тригодишно палестинско момче. Со акцијата предизвикала уште една трансплантација.

Категории

XS
SM
MD
LG