Достапни линкови

Со „воздушен балон“ против загадувањето


Со „воздушен балон“ против загадувањето
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Новоотворено игралиште во центарот на Варшава, како една од најзагадените метрополи во Европа, се бори со загадувањето со јаглерод диоксид со помош на „балон“ со чист кислород, произведен од алги.

Категории

XS
SM
MD
LG