Достапни линкови

Загадување „во боја“


Загадување „во боја“
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:57 0:00

Лагуната Корфо во Патагонија, јужна Аргентина, стана розова откако риболовните компании од регионот фрлија отпад во нејзините води. Ова предизвика тревога кај локалните жители и властите.

Категории

XS
SM
MD
LG