Достапни линкови

Колку чини бесплатното образование?


Колку чини бесплатното образование?
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:25 0:00

Основното и средното образование во Македонија се бесплатни, вели државата 30 години наназад. Но, учениците велат дека е само на хартија или не е целосно бесплатно. Велат дека за тоа немаат дилема, па затоа во оваа епизода на Слободоумни дебатираат на тема - „Колку чини бесплатното образование?“

Категории

XS
SM
MD
LG