Достапни линкови

Гимназија или стручно школо - Чиновник или занаетчија?


Гимназија или стручно школо - Чиновник или занаетчија?
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:31 0:00

Пред почетокот на школската година, многумина од младите се уште се со ставот дека стручните школи се неатрактивни. Во меѓувреме Владата понуди 1000 модуларни програми за средно стручно образование. Младите во „Слободоумни“ на РСЕ дебатираат: Гимназија или стручно школо, чиновник или занаетчија?

Категории

XS
SM
MD
LG