Достапни линкови

Го загуби целото семејство во руски воздушен напад: „Убија сè во мојата душа“.


Го загуби целото семејство во руски воздушен напад: „Убија сè во мојата душа“.
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

Володимир Обоџински го загуби целото семејство на почетокот на март во руски напад. Воздушен напад ја погоди неговата куќа, при што загинаа неговата 40-годишна сопруга Наталија, 14-годишниот син Володимир, 19-годишната ќерка Иванка и нејзините 1-годишни близнаци. Обоџински ги посети урнатините од неговиот дом и зборуваше за трагедијата.

Категории

XS
SM
MD
LG