Достапни линкови

Теодора против родовите стереотипи


Теодора против родовите стереотипи
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

Кога скопјанката Теодора Тодоровска ќе ги замени високите потпетици со поудобни обувки за да оди на градежен објект како машински инженер, вели, почнува адреналинот. Таа слушнала скептични коментари околу изборот на професија, но одлучила да се држи единствено до оној на нејзината мајка која ѝ порачала дека професиите не се делат на машки и женски. Ја реобјавуваме приказната борбата на Тедора со стереотипите.

Категории

XS
SM
MD
LG