Достапни линкови

Целосно женска редакција во Сомалија разбива табуа


Целосно женска редакција во Сомалија разбива табуа
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

Луѓето се изненадени кога Фати Мохамед Ахмед им кажува дека ја води првата и единствена женска редакција во Сомалија, едно од најопасните места на планетата за да се биде новинар.

Категории

XS
SM
MD
LG