Достапни линкови

Нови генерации vs стари стереотипи: „И жени менуваат гуми и мажи виткаат сарми“


Нови генерации vs стари стереотипи: „И жени менуваат гуми и мажи виткаат сарми“
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Со какви стари стереотипи создадени на родова основа се судираат новите генерации и колку тие имаат моќ да ја сменат сликата на рамноправност меѓу половите? На овие прашања побаравме одговор од минувачите во центарот на Скопје.

Категории

XS
SM
MD
LG