Достапни линкови

Танчарот Анди: Вие кои не верувавте во мене, видете каде сум сега


Танчарот Анди: Вие кои не верувавте во мене, видете каде сум сега
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

Четирикратниот светски шампион во модерен балет, гостиварчанецот Анди Исмаили, доби директен влез во полуфиналето на хрватското „Суперталент шоу“, кое е по лиценца на британско шоу ,,Got Talent”. Ова, вели, е уште еден одговор на задевањата со кои се соочувал во минатото поради својот избор професионално да се занимава со танц.

Категории

XS
SM
MD
LG