Достапни линкови

„Ме исмејуваа што играм фудбал со момчиња“ - Косовска девојка им пркоси на стереотипите


„Ме исмејуваа што играм фудбал со момчиња“ - Косовска девојка им пркоси на стереотипите
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:59 0:00

Фатима Беха е одлучно 14-годишно девојче од Косово. Таа се соочувала со потсмев и предрасуди бидејќи сакала да игра фудбал, а тренирала со момчиња. Фудбалерката која тренира со својот татко, сонува да го подигне знамето на Косово на меѓународна сцена.

Категории

XS
SM
MD
LG