Достапни линкови

Балетска ѕвезда во подем заминала од Русија поради војната во Украина


Балетска ѕвезда во подем заминала од Русија поради војната во Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

Младата балерина Лаура Фернандез, која е родена во Швајцарија, а по мајка е Украинка, почувствувала дека мора да замине од театарот „Станиславски“ во Москва, Русија, по почетокот на руската инвазија врз Украина. Загрижена за роднините во Мариупол, родниот град на нејзината мајка, вели дека донела брза, но не и лесна одлука.

Категории

XS
SM
MD
LG