Достапни линкови

Кубански балетан го одржува сонот жив и покрај ретката болест


Кубански балетан го одржува сонот жив и покрај ретката болест
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:21 0:00

Кубанскиот балетан Јанкиел Васкез помислил дека неговиот сон да танцува со Националниот балет на Куба нема да се оствари, поради неговото ретко невролошко нарушување, но не бил во право. Сега е „прв танчар“ во една од најреномираните балетски компании во светот.

Категории

XS
SM
MD
LG