Достапни линкови

'Еко френдли' опција: Винили од шеќер, наместо од ПВЦ


'Еко френдли' опција: Винили од шеќер, наместо од ПВЦ
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:36 0:00

Британска компанија сака да ја декарбонизира музичката индустрија, со тоа што ќе понуди плочи направени од биопластика, наместо од ПВЦ. Се надеваат дека промената ќе почне откако некое од големите музички имиња ќе се одлучи за биопластика.

Категории

XS
SM
MD
LG