Достапни линкови

„Тоа што доаѓате од мала земја, треба да ви биде мотивација“


„Тоа што доаѓате од мала земја, треба да ви биде мотивација“
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

Според младата виолинистка Ева Богоевска не е клише, туку чиста вистина она дека успехот доаѓа со комбинација од напорна работа и многу љубов. Нејзината дисциплина и посветеност ја однеле до престижни музички сцени, а од неодамна и до класата на славниот професор по виолина Сергеј Островски во Женева. Таа била најмладиот бруцош во земјава, а е и најдобра студентка за 2019/2020 година, со сите десетки и тоа од прва и во рок. Ева е прва виолина тути во Филхармонија, но и дел од оркестарот „Фејмс“ каде снима музика за светски филмски наслови и популарни серии.

Категории

XS
SM
MD
LG