Достапни линкови

„Депечатач“ го „брише“ печатеното за хартијата да се реупотреби


„Депечатач“ го „брише“ печатеното за хартијата да се реупотреби
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:31 0:00

Израелска компанија развила ласерски систем за отстранување на содржината од печатена хартија, така што едно парче хартија може да се користи до 10 пати, благодарение на новата технологија која го отстранува мастилото од страницата.

Категории

XS
SM
MD
LG