Достапни линкови

Технолошка иновација: Во Тунис произведуваат вода од воздух


Технолошка иновација: Во Тунис произведуваат вода од воздух
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:41 0:00

Француско - тунискиот стартап за технологија за вода „Кумулус“ дизајнираше машина која велат дека го трансформира воздухот во вода. Тие се надеваат дека ќе помогнат да се најде решение за недостигот на вода за пиење во Тунис и пошироко.

Категории

XS
SM
MD
LG