Достапни линкови

Светски ден на младите: Меѓугенерациска солидарност од скопска адреса


Светски ден на младите: Меѓугенерациска солидарност од скопска адреса
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00

Младите Симона и Ели редовно се дружат со лица од трето доба во „Дневен центар за стари лица и центар за давање помош во домашни услови“ на Црвен Крст на Град Скопје. Годинeшниот Интернационален ден на младите е на тема - Меѓугенерациска солидарност: Создавање на свет за сите возрасти, мото кое овој македонски центар го следи веќе 11 години.

Категории

XS
SM
MD
LG