Достапни линкови

„Ефектот на среќа е најголема награда за успешна хумана акција“


„Ефектот на среќа е најголема награда за успешна хумана акција“
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Дваесетгодишната студентка по архитектура, Марија Ивановска, веќе пет години живее со мисијата да помогне некому, но и да инспирира други да го сторат тоа. Редовно е вклучена во разни активности во „Црвен Крст“, а она што ја движи напред и ја инспирира е ефектот на среќа кој го предизвикува секоја успешна акција.

Категории

XS
SM
MD
LG