Достапни линкови

Глобалната Тик-Ток сензација која на светот му сервираше македонско тавче гравче


Глобалната Тик-Ток сензација која на светот му сервираше македонско тавче гравче
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Либанската готвачка чии видеа се вирални на Тик-Ток, Абир Ел Сагир, доби милиони следбеници со готвење по традиционални рецепти од целиот свет. Ројтерс ѕирна во нејзината кујна, а таа за РСЕ сподели впечатоци за македонското тавче гравче и ни откри и што од македонската кујна планира следно да зготви.

Категории

XS
SM
MD
LG