Достапни линкови

Зошто ресторанот „Нома“ на тетовецот Рене Реџепи стана најдобар во светот?


Зошто ресторанот „Нома“ на тетовецот Рене Реџепи стана најдобар во светот?
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:56 0:00

Ресторанот „Нома“ во Копенхаген, Данска е прогласен за најдобар ресторан во светот, помалку од еден месец откако ја освои третата Мишелин ѕвезда. Екипата на „Нома“ на чело со Рене Реџепи, светски славниот готвач со потекло од тетовско Џепчиште, го преработува менито секоја сезона, за да создаде нов и креативен и гастрономски „јазик“.

Категории

XS
SM
MD
LG