Достапни линкови

Студенти по медицина 'лекуваат' холограми


Студенти по медицина 'лекуваат' холограми
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:07 0:00

За првпат во светот студентите ќе можат медицински да се обучуваат со помош на холографски пациенти, според Универзитетските болници во Кембриџ. Технологијата ќе биде достапна следната година и ќе им овозможи да учат низ симулирани, високо-реалистични сценарија.

Категории

XS
SM
MD
LG