Достапни линкови

Гувернерот „попопуларен од Путин“


Гувернерот „попопуларен од Путин“
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

Што има зад големите протести на далечниот исток на Русија?

Нема знаци дека големиот бран протести на далечниот исток на Русија ќе се намали и по девет дена постојани собири и маршеви. Десетици илјади демонстранти излегоа на улиците во знак на протест против апсењето на регионалниот гувернер Сергеј Фургал. Отворената поддршка наводно го шокирала Кремљ.

Категории

XS
SM
MD
LG