Достапни линкови

Путин - претседател, премиер, претседател...


Путин - претседател, премиер, претседател...
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:07 0:00

Во „Темата на неделата“ се осврнуваме врз смената или поточно постојаноста на власта во Русија. Владејачката партија во јануари едногласно го поддржа ненадејниот избор на претседателот Владимир Путин нов премиер да биде Михаил Мишустин, човек со скоро никаков политички профил. Зошто?

Категории

XS
SM
MD
LG