Достапни линкови

Бруталност на руски полицајци врз новинар


Бруталност на руски полицајци врз новинар
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00

На гласањето за уставните измени во Русија, со кои на претседателот Путин му се овозможуваат уште два мандати, новинар снимаше неправилности на гласачко место во Санкт Петерсбург. Полицајци брутално интервенираа и му ја скршија раката.

Категории

XS
SM
MD
LG