Достапни линкови

Путиновите цели за 2020-та, ветени пред 12 години


Путиновите цели за 2020-та, ветени пред 12 години
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

Пред 12 години, рускиот претседател Владимир Путин ја претстави неговата стратегија за развој на Русија до 2020 година. На почетокот на оваа година, анализираме дали земјата ги достигна Путиновите ветувања за побогата и послободна Русија.

XS
SM
MD
LG