Достапни линкови

КОВИД-19: Можни нови мерки за физичка дистанца


КОВИД-19: Можни нови мерки за физичка дистанца
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

СЗО призна дека е можно коронавирусот да се пренесува и преку честички во воздухот, што ќе значи и препорака за нови мерки за физичка дистанца. 95% од државите во светот ќе имаат помал БДП во однос на минатата година, предидува ММФ.

XS
SM
MD
LG