Достапни линкови

„Еко маало“ - прва едукативна друштвена игра за еко навики


„Еко маало“ - прва едукативна друштвена игра за еко навики
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Поголемо знаење за еколошки навики преку друштвени игри. Ова е идејата на граѓанското здружение „Еко логик“, кое ја создаде „Еко маало“, прва образовна друштвена игра за енергетска ефикасност и обновливи извори на енергија. Играта е достапна на онлајн платформата „Тејблтопиа“ до која може да се пристапи и преку мобилен телефон и преку компјутер.

Категории

XS
SM
MD
LG