Достапни линкови

Угостителите почитуваат протоколи, но имаат помалку гости


Угостителите почитуваат протоколи, но имаат помалку гости
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Поради пандемијата со КОВИД-19, сите ресторани и кафе-барови што ги отворија своите врати пред гостите, мора строго да го почитуваат сега протоколот од работата. Секој посетител мора да биде дезинфициран, на секоја маса мора да има соодветни средства за дезинфекција и меѓу масите има задолжително растојание од 1,5 до 2 метри. Но, сопствениците не се загрижени за протоколот. Тие се загрижени за економските последици од пандемијата.

Категории

XS
SM
MD
LG