Достапни линкови

Отворени граници за „меур туристи“


Отворени граници за „меур туристи“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Европските земји со ниска стапна на Ковид-19 сега со нови мерки работат на спас на туризмот и на безбедноста на луѓето. Некои го ограничуваат патувањето во регионален „меур“, други тестираат по случаен избор при влез во државата, а една држава дури нуди да плати трошоците ако некој турист се зарази.

Категории

XS
SM
MD
LG