Достапни линкови

Домашните и гостите од регионот - спас за туризмот


Домашните и гостите од регионот - спас за туризмот
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:08 0:00

Туристичката сезона ќе ја спасуваат домашните гости, но и гости од регионот, очекува Емил Димитровски од Стопанската комора за туризам. Во неделното интервју на Радио Слободна Европа, тој вели дека и македонските туристи би патувале во регионот.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG