Достапни линкови

Интернет војниците на Кремљ


Интернет војниците на Кремљ
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:46 0:00

Во извештаите за хибридната војна речиси секогаш ја има и т.н. руска фабрика за тролови, кои со скриени идентитети влијаат на јавното мислење во корист на Кремљ на социјалните мрежи, меѓу кои и на мрежата „В контакте“, која кај нас стана позната по објавите на бомби за функционери од власта.

Категории

XS
SM
MD
LG