Достапни линкови

2019 ќе биде година на лажни вести ако место факти се ловат „кликови“


2019 ќе биде година на лажни вести ако место факти се ловат „кликови“
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:08 0:00

И 2019 ќе биде година на дезинформациска војна, предупредуваат аналитичарите, освен ако владите успеат да се справат со дезинформациската криза која главно доаѓа од т.н. руска фабрика за тролови, ако граѓаните научат да пепознаваат лажни вести, а медиумите место „кликови“ да почнат да ловат факти.

Текстот можете да го прочитате на следниов линк : http://bit.ly/2UnPumR

Категории

XS
SM
MD
LG