Достапни линкови

Русија го урива интегритетот на ЕУ и НАТО за да го премисли Балканот


Русија го урива интегритетот на ЕУ и НАТО за да го премисли Балканот
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Иако Кремљ нема што да понуди, Русија нема се откаже од Западен Балкан и ќе продолжи со реторичка борба за уништување на европскиот и евроатлантскиот интегритет во очите на земјите аспиранти за членство како Македонија, Србија, Бих..., коментираат аналитичарите.

Категории

XS
SM
MD
LG