Достапни линкови

Интернет ботови за тензии - Има ли Москва нов план за Македонија?


Интернет ботови за тензии - Има ли Москва нов план за Македонија?
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:36 0:00

До сега Русија користеше конвенционални средства за ширење на своето влијание во Македонија, но, според неколку експерти и според последниот извештај на Институтот за безбедносни студии од Прага, Москва може од класични лажни вести, да премине на опасна сајбер акција со тролови и ботови.

Категории

XS
SM
MD
LG