Достапни линкови

Како работи руското разузнавање во Македонија


Како работи руското разузнавање во Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:17 0:00

Според аналитичка информација на УБК, а објавена од истражувачката мрежа ОЦЦРП, последниве десетина година во Македонија има засилено разузнавачко дејствување на руски агенти, меѓу кои и припадници на елитните СВР и ГРУ. Документот ја покажува и шемата на руските разузнавачи во Македонија.

Категории

XS
SM
MD
LG